Aktualności

Delivery of Toxins and Effectors by Bacterial Membrane Vesicles

Aktywny udział w tworzeniu organizacji studenckich i naukowych wiąże się z publikowaniem! Jest Nam niezwykle miło poinformować o publikacji wydanej przez Adriana Macion wraz z dr hab. Agnieszką Wyszyńską i dr hab. Renatą Godlewską w prestiżowym czasopiśmie Toxins.


Rozwój technologiczny (przede wszystkim zdobycze Internetu) zacierają granice działalności wielu uniwersytetów. Edukacja otwarta stanowi obecnie jeden z najważniejszych elementów w społeczeństwie, jednak wciąż nie wszyscy mają do niej identyczny dostęp. Wychodząc temu naprzeciw – członkowie Koła Naukowego Biologii Molekularnej rozpoczęli projekt internetowy KNBM Open University, który skierowany jest przede wszystkim do licealistów i studentów początkowych etapów studiów. W ramach projektu tworzone są kursy internetowe stanowiące wprowadzenie do najciekawszych, czasami specjalistycznych, zagadnień biologii i chemii.


Witajcie Miłośnicy Biologii Molekularnej!

Wiemy, że ostatnie miesiące nie były łatwe nie tylko dla studentów, a także, a może przede wszystkim, dla maturzystów. Wychodząc naprzeciw konsekwencjom życia w czasach zarazy, przygotowaliśmy dla Was szybką i przyjemną powtórkę przed egzaminem dojrzałości! Pierwsza edycja MatureUp cieszyła się niemałym zainteresowaniem, mamy nadzieję, że z kolejnymi nie będzie inaczej. Chociaż kierujemy nasz apel głównie w kierunku tegorocznych maturzystów, zapraszamy do lektury wszystkich zainteresowanych. Drugą edycję MatureUp czas zacząć!

Paulina Smaruj i Adrian Macion
Organizatorzy projektu KNBM MatureUp!
vol. 2

patron medialny: BiologHelp.pl


Pasożyty stanowią ekologiczny i fizjologiczny zbiór organizmów należących do różnych grup systematycznych. Wyróżniamy wśród nich między innymi: jednokomórkowe Protista, robakokształtne nicienie, wyspecjalizowane ślimaki i skorupiaki. W najnowszym cyklu artykułów członkowie KNBM zabiorą Was w ten niezwykły świat. Na stronie http://knbmol.pl/ będziemy publikować notatki przeglądowe o najciekawszych pasożytach. Zapraszamy do śledzenia nowych wpisów! 

Adrian Macion
Organizator projektu KNBM Parasite

KNBM nie boi się trudnych tematów! Dlatego… Porozmawiajmy o wirusach…
Wychodzimy z inicjatywą wydarzenia VirusWeek2020! Każdego dnia tego tygodnia będziemy przybliżać Wam sylwetkę wirusa, który wywarł (lub wciąż wywiera) istotny wpływ na historię ludzkości! Bo jak powiedziała Greta Thunberg: „You are never too small to make a difference”. Zapraszamy do śledzenia VirusWeek2020 na bieżąco!

Paulina Smaruj i Adrian Macion
Organizatorzy projektu KNBM
VirusWeek2020

Najbardziej adekwatnym określeniem na mijający rok szkolny jest „wyzwanie”. W wyniku globalnej sytuacji epidemiologicznej nauczyciele przenieśli prowadzone lekcje do rzeczywistości wirtualnej. Odrabianie zadań domowych, pisanie kartkówek i sprawdzianów w świecie bez rutyny codziennego dnia, pozbawionym bezpośredniego kontaktu z nauczycielem stanowiły wyzwanie dla uczniów, a szczególnie dla tegorocznych Maturzystów.

Do egzaminu maturalnego z biologii na poziomie rozszerzonym pozostało 8 dni! Chcąc wesprzeć naszych młodszych kolegów wyszliśmy z inicjatywą KNBM MatureUp! Przygotowaliśmy krótkie opracowania zagadnień, które sprawiają najwięcej problemów uczniom szkół średnich – jedno na każdy dzień nadchodzącego tygodnia!
Maturzyści, trzymamy kciuki!

Paulina Smaruj i Adrian Macion
Organizatorzy projektu KNBM MatureUp!

Członkowie Koła Naukowego Biologii Molekularnej biorą czynny udział w konferencjach o zasięgu krajowym. 9 maja 2020r. odbyła się National Scientific e-Conference „e-Factory of Science” – 3rd Edition, podczas której Adrian Macion i Paulina Smaruj wystąpili z prezentacją. Zapraszamy do zapoznania się z ich artykułami wydanymi w materiałach konferencyjnych. Miłej lektury!
Opiekunem Naukowym naszych studentów był prof. dr hab. Dariusz Bartosik.


W dniach 03-04.04.2020r. odbyła się Ogólnopolska Konferencja Interdyscyplinarna „Omnibus cz. II”. Wzięli w niej udział czołowi członkowie Koła Naukowego Biologii Molekularnej: Adrian Macion i Paulina Smaruj. W materiałach konferencyjnych możecie znaleźć prace naszych studentów:
Adrian Macion – Szlaki degradacji mRNA w komórkach bakteryjnych (strona 295)
Paulina Smaruj – Zastosowanie integraz serynowych w inżynierii genetycznej (strona 71)
Opiekunem Naukowym obu publikacji jest prof. dr hab. Dariusz Bartosik.


%d blogerów lubi to: